Charakterystyka przedszkola

Przedszkole nr 20 Zielona Kraina znajduje się w centrum osiedla przy ul. H. Wróbla i ul.W. Korfantego z dala od ruchliwych tras i hałasu miejskiego.
W pobliżu przedszkola znajduje się Lasek Bytkowski oraz Pracownicze Ogródki Działkowe. Budynek przedszkola jest dwukondygnacyjny, nowoczesny i funkcjonalny.
Znajduje się w nim 5 przestronnych, słonecznych sal dydaktycznych, bogato wyposażonych w atrakcyjne zabawki oraz pomoce dydaktyczne.

W każdej z sal urządzone są kąciki zabaw, kąciki zainteresowań oraz miejsca relaksacyjne. Każda sala wyposażona jest w łazienkę i toaletę przystosowaną do potrzeb małych dzieci. Duża powierzchnia zapewnia dzieciom możliwość zabaw ruchowych w deszczowe dni.
Atrakcyjność sali podnosi kolorowy sprzęt: domki, zjeżdżalnie, huśtawki-krokodyle.

W przedszkolu znajduje się również małe laboratorium wyposażone w mikroskopy, szkła powiększające, materiał badawczy, z którego dzieci chętnie korzystają, obserwując, eksperymentując. Bogaty zasób biblioteki przedszkolnej gdzie zgromadzono ponad 500 woluminów literatury pedagogicznej, dziecięcej, przyrodniczej i ekologicznej ,służy zarówno dzieciom, nauczycielom jak i rodzicom.

Znaczącym atutem naszego przedszkola jest duży, bezpieczny ogród. W ogrodzie wśród egzotycznych drzew oraz krzewów ozdobnych umieszczono sprzęt do zabaw i rekreacji. Walorem ogrodu jest bogactwo roślin posadzonych i pielęgnowanych przez dzieci, rodziców i personel przedszkola. Codzienny kontakt dzieci z przyrodą stanowi bogate źródło wiedzy, wrażeń i przeżyć oraz ułatwia wyzwalanie wielokierunkowej działalności. Świadomość jak ogromną rolę w rozwoju osobowości dziecka ma jego kontakt ze światem przyrody spowodowała, że naszą troską stało się utworzenie przedszkola o profilu ekologicznym.