Nasze osiągnięcia

Dzieci z Przedszkola nr 20 Zielona Kraina zdobyły liczne nagrody i wyróżnienia w konkursach organizowanych na terenie naszego miasta i województwa.
Oto największe sukcesy naszych wychowanków:

• Kowadło zdrowia - nagroda za szczególne osiągnięcia w dziedzinie promocji zdrowia w społeczności lokalnej w roku szkolnym 2013/2014. Statuetkę Kowadło zdrowia przyznała Państwowa Inspekcja Sanitarna, a nagrodę ufundował Prezydent Miasta Siemianowice Śląskie Jacek Guzy. Kowadło zdrowia jest dla nas ważnym wyróżnieniem podsumowującym. Wiele lat pracy na rzecz promocji zdrowia wśród naszych przedszkolaków i społeczności lokalnej oraz docenieniem zaangażowania, innowacyjności i celowości działań realizowanych nie tylko przez grono pedagogiczne, ale całą społeczność przedszkolną.

• Certyfikat potwierdzający wdrażanie Profilaktycznego Programu Promocji Zdrowia Psychicznego u Dzieci “Przyjaciele Zippiego” w roku szkolnym 2009/2010

• Certyfikat uczestnictwa w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym “Grypo nie chcemy cię w naszym domu” - 2009r.

• Wyróżnienie “Na najlepiej prowadzoną edukację dla zrównoważonego rozwoju w placówkach oświatowo - wychowawczych województwa śląskiego w roku szkolnym 2008/2009”

• Honorowy tytuł “Szkoła lider edukacji ekologicznej 2007/2008 w Siemianowicach Śląskich”

• Dyplom za zajęcie II miejsca w konkursie plastycznym Akademii Misia Haribo - 2007r.

• Wyróżnienie “Na najlepiej prowadzoną edukację dla zrównoważonego rozwoju w placówkach oświatowo - wychowawczych województwa śląskiego w roku szkolnym 2003/2004”

• Wyróżnienie „Na najlepiej prowadzoną edukację dla zrównoważonego rozwoju w placówkach oświatowo - wychowawczych województwa śląskiego w roku szkolnym 2002/2003”

• Wyróżnienie „Na najlepiej prowadzoną edukację dla zrównoważonego rozwoju w placówkach oświatowo - wychowawczych województwa śląskiego w roku szkolnym 2001/2002”

• Nagroda główna „Na najlepiej prowadzoną edukację dla zrównoważonego rozwoju w placówkach oświatowo - wychowawczych województwa śląskiego w roku szkolnym 2000/2001”

• Nagroda główna „Na najlepiej prowadzoną edukację dla ekorozwoju w placówkach oświatowo-wychowawczych województwa katowickiego w roku szkolnym 1997/1998”

• II miejsce w Przeglądzie Piosenki Dziecięcej „Śląskie Śpiewanie” w województwie śląskim, opolskim i Zaolziu.

• I miejsce w Przeglądzie Twórczości artystycznej Przedszkolaków za inscenizację taneczną, oprawę muzyczno - plastyczną przedstawienia „SOS dla Ziemi” - 1995r.

• Wyróżnienie specjalne za inscenizację słowno –taneczną „Pięknie żyć” oraz „Obudźmy małego motylka” - 1994r.

• I miejsce w Przeglądzie Twórczości Artystycznej Przedszkolaków za opracowanie tańca „Cha, cha dla szopa pracza” - 1993r.