Opieka specjalistów

Wspomagamy i ukierunkowujemy rozwój każdego dziecka, zgodnie z jego wrodzonym potencjałem i możliwościami. Zapewniamy dzieciom możliwość samorealizacji, uczymy kreatywnego myślenia i działania. Wyrównujemy szanse edukacyjne poprzez systematyczną współpracę z logopedą, pedagogiem przedszkolnym oraz metodykiem wychowania przedszkolnego.

Opieka logopedy przedszkolnego

Wszystkie dzieci objęte są opieką logopedyczną. Logopeda przedszkolny przeprowadza badania dzieci i stawia szczegółową diagnozę rozwoju mowy. Nauczyciele - codziennie podczas zajęć edukacyjnych prowadzą z dziećmi ćwiczenia artykulacyjne, uczą poprawnej wymowy głosek.

Opieka psychologa

Wszystkie dzieci objęte są opieką psychologa. Psychologa obserwuje dzieci, prowadzi konsultacje z nauczycielami, pomaga w rozwiązywaniu trudnych problemów wychowawczych, emocjonalnych i społecznych.

Opieka metodyczna

Przedszkole Zielona Kraina dba o wysoki poziom edukacji, dlatego współpracujemy również z Poradnią Psychologiczno - Pedagogiczną.